1. Przełączenie WordPress-a w tryb multisite

krok 1.12 300x251 - wordpress multisite
Krok 1.1 (powiększ)

1.1. W wp-config.php nad linią /* To wszystko, zakończ edycję w tym miejscu! Miłego blogowania! */ dodać:

      define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);
krok 1.22 300x259 - wordpress multisite
Krok 1.2 (powiększ)

1.2. Jeśli było się zalogowanym, wylogować się. Zalogować się do panelu administracyjnego jako administrator. Wejść w Narzędzia. Zobaczymy nową pozycję w tym menu o nazwie Sieć. Kliknąć w nią.

krok 1.32 300x236 - wordpress multisite
Krok 1.2 (powiększ)

1.3. Podczas ustalania postaci prezentacji adresów witryn sieci wybrać Podkatalogi (zobacz obrazek). Kliknąć Zainstaluj.

krok 1.42 300x241 - wordpress multisite
Krok 1.4 (powiększ)

1.4. Włączyć sieć, w tym celu wykonać kroki, które zostaną wyświetlone na ekranie, będą to:
a) Utworzyć katalog blogs.dir w katalogu wp-content
b) Dodać wskazane instrukcje do pliku wp-config.php (przekleić je z okienka wyświetlonego przez WordPress w punkcie 2 – patrz obrazek obok)
c) Dodać wskazane instrukcje do pliku .htaccess (przekleić je z okienka wyświetlonego przez WordPress w punkcie 3 – patrz obrazek obok). Jeżeli na serwerze nie mieliśmy dotychczas pliku .htaccess należy go utworzyć.
d) Przelogować się

krok 1 52 300x226 - wordpress multisite
Krok 1.5 (powiększ)

1.5. Jeśli włączenie sieci (punkt 1.4) wykonaliśmy poprawnie, po ponownym zalogowaniu powinniśmy zobaczyć nową pozycję w menu górnym o nazwie „Administracja siecią” (zobacz obrazek obok). Uwaga: dla WordPressa w wersji 3.0 będzie to nowa sekcja po prawej stronie o nawie Superadmin.

Wchodzimy w sekcję po prawej stronie Ustawienia->Ustawienia (dla WordPress 3.0 będzie to Superadmin -> Opcje). Zobacz obrazek obok.


Krok 1.6 (powiększ)

1.6. Będąc w sekcji Ustawienia zjechać na dół, w części „Ustawienia wysyłania na serwer” zaznaczyć Obrazki, Filmy, Muzyka. Domyślny język ustawić na Polski. W części „Ustawienia menu” zaznaczyć Wtyczki.

Uwaga: powyższe opcje będzie można w dowolnej chwili zmienić. Nie mają one wpływu na przygotowanie witryny pod obsługę wielu wersji językowych, lecz wykonanie ich teraz zaoszczędzi w przyszłości zagadek pt. „Gdzie się podział przycisk wstawiania obrazków”.

 

zrodło:http://webfaces.pl

print
Szybki kontakt!
+
Wyślij!