wordpress multisite

1. Przełączenie WordPress-a w tryb multisite Krok 1.1 (powiększ) 1.1. W wp-config.php nad linią /* To wszystko, zakończ edycję w tym miejscu! Miłego blogowania! */ dodać: define('WP_ALLOW_MULTISITE', true); Krok 1.2 (powiększ) 1.2. Jeśli było się zalogowanym, wylogować się. Zalogować się do panelu administracyjnego jako administrator. Wejść w Narzędzia. Zobaczymy nową pozycję w tym menu o […]

Written By admin
biuro@seobit.pl
seobit.pl

On 8 marca 2017
"

Read more

1. Przełączenie WordPress-a w tryb multisite

Krok 1.1 (powiększ)

1.1. W wp-config.php nad linią /* To wszystko, zakończ edycję w tym miejscu! Miłego blogowania! */ dodać:

      define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);
Krok 1.2 (powiększ)

1.2. Jeśli było się zalogowanym, wylogować się. Zalogować się do panelu administracyjnego jako administrator. Wejść w Narzędzia. Zobaczymy nową pozycję w tym menu o nazwie Sieć. Kliknąć w nią.

Krok 1.2 (powiększ)

1.3. Podczas ustalania postaci prezentacji adresów witryn sieci wybrać Podkatalogi (zobacz obrazek). Kliknąć Zainstaluj.

Krok 1.4 (powiększ)

1.4. Włączyć sieć, w tym celu wykonać kroki, które zostaną wyświetlone na ekranie, będą to:
a) Utworzyć katalog blogs.dir w katalogu wp-content
b) Dodać wskazane instrukcje do pliku wp-config.php (przekleić je z okienka wyświetlonego przez WordPress w punkcie 2 – patrz obrazek obok)
c) Dodać wskazane instrukcje do pliku .htaccess (przekleić je z okienka wyświetlonego przez WordPress w punkcie 3 – patrz obrazek obok). Jeżeli na serwerze nie mieliśmy dotychczas pliku .htaccess należy go utworzyć.
d) Przelogować się

Krok 1.5 (powiększ)

1.5. Jeśli włączenie sieci (punkt 1.4) wykonaliśmy poprawnie, po ponownym zalogowaniu powinniśmy zobaczyć nową pozycję w menu górnym o nazwie „Administracja siecią” (zobacz obrazek obok). Uwaga: dla WordPressa w wersji 3.0 będzie to nowa sekcja po prawej stronie o nawie Superadmin.

Wchodzimy w sekcję po prawej stronie Ustawienia->Ustawienia (dla WordPress 3.0 będzie to Superadmin -> Opcje). Zobacz obrazek obok.


Krok 1.6 (powiększ)

1.6. Będąc w sekcji Ustawienia zjechać na dół, w części „Ustawienia wysyłania na serwer” zaznaczyć Obrazki, Filmy, Muzyka. Domyślny język ustawić na Polski. W części „Ustawienia menu” zaznaczyć Wtyczki.

Uwaga: powyższe opcje będzie można w dowolnej chwili zmienić. Nie mają one wpływu na przygotowanie witryny pod obsługę wielu wersji językowych, lecz wykonanie ich teraz zaoszczędzi w przyszłości zagadek pt. „Gdzie się podział przycisk wstawiania obrazków”.

 

zrodło:http://webfaces.pl