Jak naprawić uszkodzoną tabelę w bazie MySQL?

Jak naprawić uszkodzoną tabelę w bazie MySQL? Przy systemach zarządzania treścią (np. CMS) zdarzają się sytuacje, w których tabela bazy danych MySQL jest uszkadzana. Jest to sytuacja unikalna, która najczęsciej występuje przy CMS Joomla! oraz WordPress. Naprawa tej niedogodności nie wymaga prac technicznych – każdy użytkownik samodzielnie może taką tabelę naprawić za pomocą narzędzia phpMyAdmin. […]

Written By admin
biuro@seobit.pl
seobit.pl

On 1 marca 2017
"

Read more

Jak naprawić uszkodzoną tabelę w bazie MySQL?

Przy systemach zarządzania treścią (np. CMS) zdarzają się sytuacje, w których tabela bazy danych MySQL jest uszkadzana. Jest to sytuacja unikalna, która najczęsciej występuje przy CMS Joomla! oraz WordPress. Naprawa tej niedogodności nie wymaga prac technicznych – każdy użytkownik samodzielnie może taką tabelę naprawić za pomocą narzędzia phpMyAdmin.
WAŻNE! phpMyAdmin jest narzędziem, pozwalającym zarządzać bazą danych MySQL, która funkcjonuje w ramach serwera w home.pl. Program ten zapewnia realizacje wszystkich podstawowych funkcji: tworzenie i usuwanie tabel, umieszczanie rekordów (także z przygotowanego wcześniej pliku) oraz administracja bazą.

Jak rozpoznać tabelę w mojej bazie danych MySQL, która jest uszkodzona?

Gdy tabela w bazie danych MySQL zostanie uszkodzona najczęstszym skutkiem jest komunikat błędu, który jest wyświetlany zamiast właściwej strony WWW. Przykładowy komunikat błędu dla CMS Joomla znajdziesz poniżej:

naprawbaze.jpg
(kliknij w obrazek, aby go powiększyć)

Komunikat błędu jest bardzo podobny dla wszystkich innych systemów zarządzania treścią (np. WordPress). Jeśli w twoim komunikacie błędu znajdziesz następującą frazę (lub inną podobną):

Table ‘./nazwa_tabeli’ is marked as crashed and should be repaired…

To rozwiązanie jest banalnie proste. Wystarczy wybraną tabelę naprawić za pomocą narzędzia phpMyAdmin.

Jak naprawić tabelę w bazie danych MySQL za pomocą narzędzia phpMyAdmin?

Aby naprawić tabele w bazie danych MySQL wykonaj następujące kroki:

  1. Zaloguj się do wybranej bazy danych MySQL, w której znajduje się uszkodzona tabela.
    • Kliknij tutaj, aby zobaczyć jak zalogować się do bazy danych MySQL.
  2. Po zalogowaniu w menu, które znajduje się na górze wyświetlonej strony wybierz opcję “Bazy danych”.
    bazydanych234.jpg
  3. Na wyświetlonej liście zaznacz tabelę, którą chcesz naprawić. Po kliknięciu w jej nazwę zostanie wyświetlona lista tabel, które są utworzone w wybranej bazie danych:
    naprawtabele23.jpg
  4. Po zaznaczeniu odpowiedniej tabeli (np. “jos_session”) przejdź na sam dół wyświetlonej strony i wybierz opcję “Napraw tabelę”.
    WAŻNE! Pamiętaj, że operacja naprawy tabeli może spowodować usunięcie rekordów, które znajdują się w danej tabeli!
    naprawtabele25.jpg
  5. Po wybraniu opcji “Napraw tabelę” operacja naprawy tabeli automatycznie się rozpocznie. Po zakończeniu operacji powinna wyświetlić się następująca informacja:
    naprawtabele26.jpg
  6. Po naprawie uszkodzonej tabeli bazy danych MySQL wspomniany powyżej komunikat błędu powinien zniknąć i strona WWW powinna się już poprawnie wyświetlać.
WAŻNE! W przypadku, jeśli naprawa uszkodzonej tabeli bazy danych MySQL nie rozwiąże wspomnianej niedogodności, to niezbędny jest kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Po autoryzacji klienta możliwe jest przywrócenie kopii zapasowej wybranej bazy danych MySQL (np. z dnia wczorajszego, gdy strona WWW funkcjonowała poprawnie).
zrodlo: home.pl