Co zrobić, jeśli nie pamiętam hasła do panelu WordPress?
Pamiętaj, że oprogramowanie WordPress jest zewnętrznym oprogramowaniem, które nie jest objęte wsparciem technicznym home.pl. W przypadku pojawienia się wątpliwości dot. wykonywanych zmian lub chęci uzyskania szczegółowych informacji dot. przyczyn zaistniałej sytuacji, sugerujemy kontakt z oficjalnym wsparciem dla tego oprogramowania.
W celu zmiany hasła do zaplecza WordPress, sugerujemy w oknie logowania, pod adresemhttp://twojadomena.pl/wp-admin , skorzystać z opcji przypomnienia hasła. Zostanie ono przesłane na adres e-mail administratora, ustalony podczas instalacji lub podczas tworzenia konta administracyjnego.
W sytuacji kiedy zmiana hasła nie jest możliwa wg. powyższego schematu, istnieje możliwość jego zmiany bezpośrednio w bazie MySQL, z której korzysta Twój system WordPress.
Zmiana hasła bezpośrednio w bazie danych MySQL (za pośrednictwem narzędzia phpMyAdmin) jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem. Po połączeniu się z odpowiednią bazą danych, możliwa jest zmiana hasła dla wybranego użytkownika.
Jak zmienić hasło dla administratora WordPress za pomocą MySQL?
- Zaloguj się do bazy danych, na której zainstalowany jest system WordPress. Logowanie do bazy danych należy przeprowadzić za pośrednictwem narzędzia phpMyAdmin.
- Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zalogować się do bazy danych MySQL.
WAŻNE! Login i hasło do bazy danych MySQL zapisane są w pliku “/wp-config.php” znajdującym się w katalogu, w którym zainstalowanym jest Twój system WordPress. Login i hasło do bazy danych zapisane są w polach “DB_USER” oraz “DB_PASSWORD”. Jeśli nie pamiętasz hasła do bazy danych, podczas edycji pliku “/wp-config.php” możesz je poznać. - Jako nazwę użytkownika podaj nazwę bazy danych, w której zainstalowany jest CMS WordPress.
- Po zalogowaniu, kliknij nazwę bazy danych, która znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.
- Następnie znajdź i kliknij nazwę tabeli “wp_users”. Powinieneś ją znaleźć po lewej stronie ekranu na liście wszystkich tabel:
Pamiętaj, że prefix bazy danych (np. “wp_”) może być inny dla Twojej instalacji CMS WordPress.
- Kliknij przycisk “Edytuj”, który znajduje się przy wybranym użytkowniku (np. “admin”):
WAŻNE! Zwróć uwagę, że powinieneś zmienić hasło dla użytkownika z uprawnieniami administracyjnymi, aby odzyskać dostęp do zaplecza WordPress.
- W polu “user_pass” wpisz nowe hasło. Nie zapomnij o wybraniu w kolumnie “funkcja” opcji “MD5”.
- Kliknij przycisk “Wykonaj”, który znajduje się na dole ekranu.
- Po zapisaniu zmian spróbuj zalogować się do zaplecza WordPress (http://twojadomena.pl/wp-admin) za pomocą nowego hasła.
źródło: home.pl