Co zrobić, jeśli nie pamiętam hasła do panelu WordPress?

Co zrobić, jeśli nie pamiętam hasła do panelu WordPress? Pamiętaj, że oprogramowanie WordPress jest zewnętrznym oprogramowaniem, które nie jest objęte wsparciem technicznym home.pl. W przypadku pojawienia się wątpliwości dot. wykonywanych zmian lub chęci uzyskania szczegółowych informacji dot. przyczyn zaistniałej sytuacji, sugerujemy kontakt z oficjalnym wsparciem dla tego oprogramowania. W celu zmiany hasła do zaplecza WordPress, […]

Written By admin
biuro@seobit.pl
seobit.pl

On 1 marca 2017
"

Read more

Co zrobić, jeśli nie pamiętam hasła do panelu WordPress?

Pamiętaj, że oprogramowanie WordPress jest zewnętrznym oprogramowaniem, które nie jest objęte wsparciem technicznym home.pl. W przypadku pojawienia się wątpliwości dot. wykonywanych zmian lub chęci uzyskania szczegółowych informacji dot. przyczyn zaistniałej sytuacji, sugerujemy kontakt z oficjalnym wsparciem dla tego oprogramowania.

W celu zmiany hasła do zaplecza WordPress, sugerujemy w oknie logowania, pod adresemhttp://twojadomena.pl/wp-admin , skorzystać z opcji przypomnienia hasła. Zostanie ono przesłane na adres e-mail administratora, ustalony podczas instalacji lub podczas tworzenia konta administracyjnego.

W sytuacji kiedy zmiana hasła nie jest możliwa wg. powyższego schematu, istnieje możliwość jego zmiany bezpośrednio w bazie MySQL, z której korzysta Twój system WordPress.

Zmiana hasła bezpośrednio w bazie danych MySQL (za pośrednictwem narzędzia phpMyAdmin) jest najbardziej skutecznym rozwiązaniem. Po połączeniu się z odpowiednią bazą danych, możliwa jest zmiana hasła dla wybranego użytkownika.

Jak zmienić hasło dla administratora WordPress za pomocą MySQL?

 1. Zaloguj się do bazy danych, na której zainstalowany jest system WordPress. Logowanie do bazy danych należy przeprowadzić za pośrednictwem narzędzia phpMyAdmin.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zalogować się do bazy danych MySQL.
  WAŻNE! Login i hasło do bazy danych MySQL zapisane są w pliku “/wp-config.php” znajdującym się w katalogu, w którym zainstalowanym jest Twój system WordPress. Login i hasło do bazy danych zapisane są w polach “DB_USER” oraz “DB_PASSWORD”. Jeśli nie pamiętasz hasła do bazy danych, podczas edycji pliku “/wp-config.php” możesz je poznać.
 2. Jako nazwę użytkownika podaj nazwę bazy danych, w której zainstalowany jest CMS WordPress.
 3. Po zalogowaniu, kliknij nazwę bazy danych, która znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.nazwa_bazy.png
 4. Następnie znajdź i kliknij nazwę tabeli “wp_users”. Powinieneś ją znaleźć po lewej stronie ekranu na liście wszystkich tabel:
  wpusers.png
  Pamiętaj, że prefix bazy danych (np. “wp_”) może być inny dla Twojej instalacji CMS WordPress.
 5. Kliknij przycisk “Edytuj”, który znajduje się przy wybranym użytkowniku (np. “admin”):
  edytujsql.png
  WAŻNE! Zwróć uwagę, że powinieneś zmienić hasło dla użytkownika z uprawnieniami administracyjnymi, aby odzyskać dostęp do zaplecza WordPress.
 6. W polu “user_pass” wpisz nowe hasło. Nie zapomnij o wybraniu w kolumnie “funkcja” opcji “MD5”.
  haslowpadmin.png
 7. Kliknij przycisk “Wykonaj”, który znajduje się na dole ekranu.
 8. Po zapisaniu zmian spróbuj zalogować się do zaplecza WordPress (http://twojadomena.pl/wp-admin) za pomocą nowego hasła.

źródło: home.pl