wp-content – Przewodnik dla początkujących

Co to do cholery jest wp-content ? To może być twoja pierwsza reakcja jako początkujący WordPress lub jeśli głównie pracy z WordPress przez backend. Po tym wszystkim, przeciętny właściciel strony spędza większość swojego czasu w desce rozdzielczej. To ma sens. Po tym wszystkim, można wykonać wszystkie ważne zadania stąd i są w stanie zadbać o całej witryny bez konieczności edytowania […]

Written By admin
biuro@seobit.pl
seobit.pl

On 15 października 2017
"

Read more

Co to do cholery jest wp-content ? To może być twoja pierwsza reakcja jako początkujący WordPress lub jeśli głównie pracy z WordPress przez backend. Po tym wszystkim, przeciętny właściciel strony spędza większość swojego czasu w desce rozdzielczej.

To ma sens. Po tym wszystkim, można wykonać wszystkie ważne zadania stąd i są w stanie zadbać o całej witryny bez konieczności edytowania plików, przenoszenie danych wokół lub wykonywać inne zadania uciążliwe.Jeśli poszedł o krok dalej i zainstalować WordPress siebie, może nawet być świadomi swoich odrębnych części: bazy danych i instalacja WordPress.

Jednakże, jeśli nie jesteś programistą lub kogoś, kto lubi przejąć kontrolę nad każdym aspektem swojej stronie, nie jesteś prawdopodobnie zaznajomiony ze struktury plików WordPress i każdy z jego plików i folderów.

Jednym z najbardziej centralnej części potrzeba: wp-content folderu. Z tego powodu w tym artykule chcemy podjąć szczegółowe spojrzenie na tylko to. Będziemy rozmawiać o tym, gdzie wp-content znajduje się jego cel, co zawiera i co pozwala robić.

Gotowy do głębokiego nurkowania w tej części WordPress? Następnie przejdźmy dalej.

Jak uzyskać dostęp do wp-content

Chyba, że dokonały istotnych zmian w strukturze plików lub przemianowany wp-content do czegoś innego (więcej o tym poniżej), należy znaleźć to fajnie pobujać w środku instalacji WordPressa.

wp-content w instalacji WordPressa

Jak wp-admin i wp-includes, wp-content jest częścią każdej standardowej instalacji WordPress i zostanie automatycznie utworzona kiedy tylko zainstalować CMS na serwerze.

Tak więc, w celu dostępu do systemu, wszystko co musisz zrobić to zalogować się do serwera FTP (na przykład za pomocą FileZilla ). W zależności od konfiguracji twojego gospodarza, może trzeba klikać do innego folderu jak public_html dostać do swojej strony jednak, gdy jesteś tam, to jest dokładnie gdzie znajdziesz wp-contentkatalog.

Jaki jest cel wp-content ?

W większym schemacie rzeczy, wp-content zawiera wszystkie treści przez użytkownika. W zasadzie wszystko można przesyłać do witryny kończy się tutaj. Który nie zawiera nic pisać, nic cię. Te rzeczy są przechowywane w bazie danych WordPressa.

Jednak tak długo, jak masz zarówno bazy danych i swój wp-content folderu, zawsze można uzyskać witryny z powrotem, nawet jeśli wszystko jeszcze stracone.

W rzeczywistości, jeśli masz stronę internetową testowej (nic, co znajduje się pod napięciem, tak jak w lokalnej witrynie rozwoju ) można spróbować zabawy mały eksperyment.

lokalna strona testowa przetestować wp-content

Po pierwsze, pobierz najnowszą wersję WordPressa . Następnie wejść do głównego katalogu swojej stronie testowej. Tutaj oznaczyć każdy plik i katalog z wyjątkiem wp-content i wp-config.php (jeśli jest widoczny, można też chcą oszczędzić .htaccess ).

usuwać wordpress ale zachować wp-content

Następnie usuń je. Słyszałeś mnie prawo, pozbyć się cała masa z nich. Po to zrobisz, przy próbie załadowania swoją witrynę w przeglądarce, to będzie wyglądać trochę coś takiego:

Nieistniejący miejsce po usunięciu plików

Aby zaradzić tej sytuacji, należy przejść do świeżej wersji WordPressa po prostu pobrać. Rozpakuj go i uzyskać dostęp do katalogu.

Tutaj znowu zaznaczyć wszystkie pliki i foldery z wyjątkiem tych pozostawionych w instalacji testowej WordPressa. Skopiuj je.

Po zakończeniu, jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, powinien teraz być w stanie przeładować stronę bez problemu i zobaczyć dokładnie jak to było wcześniej.

Dzięki wp-content i bazy danych WordPress niczego, co jest szczególnie do witryny zostało utracone. Neat, prawda?

Więc, co dokładnie jest w środku wp-contentwtedy?

Dlaczego powyższy eksperyment działa? Ponieważ, jak wspomniano, wp-content zawiera wszystkie dane użytkownika, pod warunkiem, że nie są przechowywane w bazie danych. Staje się to jeszcze bardziej oczywiste, gdy otworzy się katalog.

Standardowe Spisy wp-content

Zazwyczaj wp-content będzie zawierać co najmniej trzy katalogi: wtyczek , tematów i przesłane . Oto, co są one wykorzystywane do:

  • Wtyczki – Jak można wywnioskować z nazwy, jest to miejsce, w którym przechowuje WordPress Wtyczki. Ilekroć ją zainstalować za pośrednictwem menu wtyczki, to kończy się tutaj. Z drugiej strony, jest to również możliwe do zainstalowania wtyczki ręcznie przez ekstrakcję i skopiowanie ich do tego katalogu. Spowoduje to udostępnić je do aktywacji w desce rozdzielczej WordPress.
  • Motywy – podobne do wtyczek folderu ale motywy. Zainstalować motyw z backend i znajdziesz go później w tym katalogu. Albo skopiować tematów w tym folderze, aby udostępnić je w backend. Jest to również folder, w którym można spędzić dużo czasu gdy tworzenie lub modyfikowanie własnego tematu lub motywu dziecka .
  • Dodane – To gdzie przechowuje WordPress wszystkie nośniki, takie jak zdjęcia, pliki wideo i innych plików przesłać na swojej stronie. Domyślnie pliki multimedialne są sortowane do podfolderów oznaczających rok i miesiąc były one dodawane do serwisu. Jednak jest to również możliwe, aby wyłączyć tę opcję i mieć wszystkie pliki kończy się w tym samym katalogu.

Tak, jest to standardowa konfiguracja WordPress. Jednakże, szczególnie z bardziej znanych miejsc, często można znaleźć dodatkowe foldery wewnątrz wp-content .

Inne częste Foldery

W zależności od wtyczek, tematów i innymi obecnymi na swojej stronie, można również znaleźć ten wewnątrz wp-content :

  • mu-plugins – Jest to skrót od koniecznością zastosowania wtyczek. Niezbędnik używać wtyczekpochodzić z niektórych tematów i są niezbędne do pracy i rozrywki strony. Jeśli istnieją, znajdziesz je w tym folderze.
  • Języki – W przypadku, gdy strona nie używa angielskiego, ale jedną z wielu innych językach CMS jest dostępny w WordPress będzie zapisywać pliki językowe wewnątrz tego katalogu.
  • Upgrade – Jest to folder tymczasowy utworzony przez WordPressa podczas uaktualniania witryny do nowej wersji.

Poza tym, inne wtyczki mogą czasami tworzyć własne katalogi wewnątrz wp-content . Na przykład, W3 Razem Cache i WP Super Cache może przechowywać niektóre pliki tutaj.

Jak wspomniano wcześniej, to ma sens, jak ten katalog nie zostanie nadpisany przy aktualizacji WordPressa. Z tego powodu wszelkie dane, które muszą być zachowane, najlepiej tu zapisane.

Jednak oczywiście to oznacza również, że wp-content jest niezbędna dla każdego WordPress miejscu i zawsze powinny być uwzględnione w kopii zapasowej.

Kiedy używać wp-content

Podczas uruchamiania witryna oparta na WordPressie, istnieje kilka instancse w którym można mieć do czynienia z tego katalogu. Oprócz pracy z tematów poniżej jakiś inny przypadek, kiedy można mieć dostęp do wp-content .

Fix poważne błędy

Zawartość wp-content czasami może być przyczyną częstych błędów WordPress. W szczególności te spowodowane przez wtyczek i tematów.

Kiedy tak się dzieje, a Twoja strona staje się niedostępne, może mieć dostęp do folderu wtyczki wyłączające niektóre z nich ręcznie i wrócić do WordPress backend.

Dla tych przypadków mamy dwa szczegółowe artykuły, mianowicie Pierwsze 403. Błąd w WordPress? Oto jak to naprawić i jak to naprawić 500 Internal Server Error na WordPress Website .

Zmiana nazwy wp-content

Pomimo swojej istotnej funkcji, nazwa wp-content nie jest ustawione w kamieniu. To całkiem możliwe, aby zmienić go na coś innego (jak to jest z folderów wewnątrz wp-content , nawiasem mówiąc).

Dlaczego chcesz to zrobić? W skrócie, bezpieczeństwa.

Ponieważ WordPress jest open source, każdy może dowiedzieć się podstawową strukturę dowolnym miejscu. Standardowa konfiguracja WordPressa Powszechnie wiadomo, co sprawia, że ​​łatwiej rozpocząć atak.

Z tego powodu, zmiana nazwy wp-content to krok ku bezpieczniejszym miejscu. Użyj tego artykułu , aby dowiedzieć się, jak je wdrożyć. Aby uzyskać więcej wskazówek na temat jak zrobić WordPress bezpieczniejsze, nie przegap nasz artykuł o tym samym temacie .

wp-content w pigułce

Wp-content folder jest integralną częścią każdej instalacji WordPressa, dlatego go znaleźć w katalogu głównym dowolnym miejscu zbudowany na platformie WordPress.

Mieści żadnych treści dostarczanych przez użytkowników, które nie są zapisane w bazie danych. Że zawiera wtyczki, motywy i zamieszczone materiały. Z tego powodu, oprócz bazy danych, wp-content powinien być zawsze częścią swojej stronie kopii zapasowej.

W tym krótkim przewodniku, nauczyłeś się jak uzyskać dostęp do wp-content i co można znaleźć w środku. Dzięki tej wiedzy, jesteś teraz trochę bardziej zaznajomieni z jak WordPress działa za kulisami.

To z kolei daje większą kontrolę nad swoim miejscu i że nie może być złe.

Czy masz jakieś pytania dotyczące wp-content ? Jeśli tak, proszę dać nam znać o tym w komentarzach poniżej.

artykuł z bloga ElegantThemes