wordpress zmiana kolejności kategorii

Domyślnie wordpress układa kategorie według kolejnosci dopisywania Zeby to zmienić  tym celu musisz pobrać wtyczkę Custom Taxonomy Order NE. Przetestowałem ją: działa, śmiga, i to nie tylko u mnie, także u moich klientów. Jest bardzo fajna. Zainstaluj tę wtyczkę, a następnie ją włącz. Nowe ustawienia dotyczące Custom Taxonomy pojawią się w sekcji „Kolejność terminów”. Najedź […]

Written By admin
biuro@seobit.pl
seobit.pl

On 12 listopada 2017
"

Read more

Domyślnie wordpress układa kategorie według kolejnosci dopisywania

Zeby to zmienić  tym celu musisz pobrać wtyczkę Custom Taxonomy Order NE. Przetestowałem ją: działa, śmiga, i to nie tylko u mnie, także u moich klientów. Jest bardzo fajna. Zainstaluj tę wtyczkę, a następnie ją włącz. Nowe ustawienia dotyczące Custom Taxonomy pojawią się w sekcji „Kolejność terminów”. Najedź więc na „Kolejność terminów”, a następnie wybierz „Sortuj kategorie”.

Jak sortować kategorie

Jak widzisz, możesz tutaj sortować wiele komponentów, w zależności od tego, co masz na swoim WordPressie i co wtyczka obsługuje. Dziś zajmujemy się tylko sortowaniem kategorii, więc wybrałam sekcję „Sortuj kategorie”. Widać tu kategorie moich wpisów. Wtyczka działa na zasadzie drag and drop, czyli łapię i upuszczam. Przeciągając klocki w odpowiednie miejsca, zmieniam ich kolejność. Można też wybrać opcję „Sortuj alfabetycznie”. Możecie żonglować swoimi kategoriami, jak chcecie.

Pamiętaj o zapisaniu wprowadzonych zmian

Teraz wybieram „Zapisz kolejność”. Tu bardzo ważna sprawa: w ustawieniach koniecznie trzeba zaznaczyć opcję „Własna kolejność zdefiniowana powyżej”. Jeżeli tego nie zrobisz, to wybrana przez Ciebie kolejność nie zostanie wprowadzona. Na koniec klikasz „Zapisz ustawienia” i możesz się cieszyć z dokonanych zmian! Tutaj wszystko automatycznie zaczyna działać po odświeżeniu strony, więc kategorie już prezentują się tak, jak chcieliśmy.