Jaki dodać kod CSS, aby ustawić stałą wysokość kafelków na blgu?

Kod zależy od tego ilu kolumnowy jest Twój blog. Standardowo Blog (siatka) wyświetla 3 kolumny, więc żeby dodać stałą wysokość użyjemy takiego kodu CSS: .et_pb_blog_grid .column.size-1of3 .et_pb_post { height: 500px; } Parametry, które zmieniasz w kodzie to „height” – ja wpisałem 500px, ale możesz wprowadzić tam dowolną wartość wyrażoną w pikselach (px), oraz „.column.size-1of3”. Jeżeli […]

Written By admin
biuro@seobit.pl
seobit.pl

On 30 czerwca 2018
"

Read more

Kod zależy od tego ilu kolumnowy jest Twój blog. Standardowo Blog (siatka) wyświetla 3 kolumny, więc żeby dodać stałą wysokość użyjemy takiego kodu CSS:
.et_pb_blog_grid 
 .column.size-1of3 
 .et_pb_post { 
 height: 500px; 
 } 

Parametry, które zmieniasz w kodzie to „height” – ja wpisałem 500px, ale możesz wprowadzić tam dowolną wartość wyrażoną w pikselach (px), oraz „.column.size-1of3”. Jeżeli masz blog składający się z czterech kolumn możesz zamienić tą wartość na „.column.size-1of4”, albo na „”.column.size-1of2″, jeżeli Twój blog ma dwie kolumny. Powyższy kod możesz dodać w dwa różne miejsca. Pierwszym z nich jest pozycja ustawienia strony, której ikona znajduje się na Generatorze Divi:

Następnie kod CSS wklejasz w pozycji Niestandardowy CSS:

zapisujesz zmiany i po opublikowaniu wpisu/strony lub po podejrzeniu wpisu, kafelki bloga wyświetlają się w takiej samej wysokości.

Jeżeli mamy na swojej stronie kilka modułów blog i do każdego chcemy ustawić inną wysokość, to każdemu modułowi Blog należy dodać klasę CSS. W tym celu wybieramy ustawienia Modułu Blog, na zakładce Design ustawiamy Układ graficzny: Siatka i przechodzimy na zakładkę Zaawansowane, a następnie w polu Klasa CSS wpisujemy jakieś hasło np.: cq-blog1. Następnie tworzymy kod CSS, który zawiera klasę CSS:

 
 .cq-canaq1 
 .et_pb_blog_grid 
 .column.size-1of3 
 .et_pb_post { 
 height: 500px; 
 }