jaki sklep internetowy

Każdy kto myśli o sklepie internetowym zadaje sobie pytanie na czym uruchomić sklep? Mamy do wyboru: skorzystać z usług firmy która napisze dla nas sklep od podstaw. wykorzystać skrypyt dedykowanych rozwiązań jak PrestaShop wykorzystać wordpress z wtyczką woocomerce Pierwsze rozwiązanie może być kosztowne w utrzymaniu, musimy stale mieć kontakt z programistami którzy napisali sklep Sklep […]

Written By admin
biuro@seobit.pl
seobit.pl

On 2 stycznia 2017
"

Read more

Każdy kto myśli o sklepie internetowym zadaje sobie pytanie na czym uruchomić sklep?

Mamy do wyboru:

  • skorzystać z usług firmy która napisze dla nas sklep od podstaw.
  • wykorzystać skrypyt dedykowanych rozwiązań jak PrestaShop
  • wykorzystać wordpress z wtyczką woocomerce

Pierwsze rozwiązanie może być kosztowne w utrzymaniu, musimy stale mieć kontakt z programistami którzy napisali sklep

Sklep na WordPress to fajna inicjatywa, ale moim zdaniem jedynie dla drobnych rozwiązań typu sprzedaż plików, płyt artysty, małej ilości produktów bez rozbudowanej konfiguracji itp.
Jeśli myślicie poważnie o otwarciu sklepu, który ma być przyjazny zarówno dla klienta, jak i dla ciebie(jest przyjazny jeśli minimalizuje listę czynności aktualizacyjnych,sprzedażowych i wysyłkowych po Twojej stronie) to proponuje dedykowane rozwiązanie np.PrestaShop

Każdy, kto chce zarabiać na sklepie internetowym dąży do ciągłej rozbudowy, zarówno jak i o asortyment, jak i o użyteczność, mnogość konfiguracji, wiele sposobów płatności, jak i wysyłki, integracje z porównywarkami, allegro czy też social media. Tutaj rozwiązania dedykowane typu PrestaShop, Magento deklasują sklepy na WordPress.

Druga sprawa to import produktów, zdjęć, cen oraz opisów z hurtowni dla Presty, Magento czy innego OScommerce są.
Załóżmy, że nawet rozbudujemy bazę produktów w WP do kilkuset, nie wyobrażam sobie ręcznej aktualizacji cen. Presta umożliwia m.in. import produktów z opisami, adresami zdjęć, kanonicznym url, meta-title i meta-description z pliku csv.